Dnia 1 listopada 2017 roku od godz. 8:00 do 16:00, po raz dziewiąty Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków parafii św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym przy współudziale Rycerzy Kolumba zorganizowało kwestę na cmentarzu parafialnym.
Podczas kwesty zebrano 4. 900 zł. Suma ta zostanie przeznaczona na odrestaurowanie zabytkowych nagrobków na tutejszym cmentarzu.

Kwestowało 24 osoby przy 3 bramach wejściowych na cmentarz:
I brama - Marzena i Donat Piętak, Jaromin Anna i Miernik Ewelina, Woźniak Zdzisław i Zając Krystyna, Derlatka Agnieszka i Derlatka Martyna, Elżbieta i Zbigniew Ścisłowicz, Jasińska Joanna i Sieczka Piotr, Anastazja i Zbigniew Górzyński, Piętak Karina i Niziołek Adam
II brama - Kocia Zygmunt i Piotrowski Kazimierz, Jach Elżbieta i Wiatr Paweł, Wiatr Paweł, Szymczyk Barbara i Derlatka Agnieszka, Derlatka Piotr i Derlatka Weronika, Paź Małgorzata i Kwiatkowski Andrzej, Węgłowska Elżbieta i Zabawska Bożena, Gruszczyńska Aneta i Parszewska Agnieszka, Jakubczyk Robert i Piętak Arkadiusz
III brama - Arkadiusz Janowski z żoną, Paweł Składanowski i Tadeusz Błach, Edward Zaród z żoną, Wojciech Seklecki z żoną, Henryk Pocheć z żoną, Paweł Kocia z żoną, Marcin Piętak z żoną.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim kwestującym i darczyńcom, zapewniając, że zebrane środki zostaną należycie spożytkowane, gdyż jeszcze sporo zabytków czeka na odrestaurowanie.
Pomnik widniejący na zdjęciu został odnowiony ze środków zebranych w ubiegłym roku.