W dniach 11-12 października 2019 roku odbyła się pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. Przybyło ponad 600 Rycerzy z rodzinami.
Rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej a następnie Apelu Jasnogórskiego.
W sobotę Rycerze spotkali się w Sali Kordeckiego, gdzie wśród gości znaleźli się między innymi ksiądz Jarosław Grabowski redaktor naczelny „Niedzieli” oraz ojciec Arnold Chrapkowski przełożony generalny zakonu Paulinów.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył biskup Andrzej Przybylski. W swojej homilii biskup mówił mocno i jednoznacznie:
"Bóg powołał was jako mężczyzn do bardzo konkretnych męskich dzieł w Kościele, jako rycerzy.
Dlatego macie być dobrymi ojcami, macie być odważnymi obrońcami wiary, bo mężczyzna, który jest ciągle dzieckiem i nie potrafi wziąć odpowiedzialności za rodzinę, nigdy nie będzie ojcem.
Macie być rycerzami, a nie gówniarzami. Macie walczyć i troszczyć się o Ojczyznę, o Boga w Ojczyźnie."

W pielgrzymce z nasze Rady wzięli udział: Marcin i Joanna Piętak orz Zbigniew i Elżbieta Ścisłowicz.

Wiwat Jezus - lektor Zbyszek Ścisłowicz