Rycerze Kolumba z naszej parafii zorganizowali w dniu 19 października 2019 roku pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny do Zabawy k/Tarnowa.
Nawiedziliśmy Sanktuarium gdzie znajduje się sarkofag Błogosławionej, wysłuchaliśmy historii Karolinki z ust przewodnika Sanktuarium, obejrzeliśmy dom, w którym wychowywała się Karolina.
Na zakończenie odbyliśmy Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa z zakończeniem w miejscu kaźni.
Udział wzięło dziewiętnastu Braci Rycerzy, niektórzy z żonami i wnuczkami oraz przyjeciele z parafii.
Wszyscy stwierdzili, że był to bardzo pouczający wyjazd. Zaskoczeniem była dla nas historia młodej wiejskiej dziewczyny, która gotowa była umrzeć za wiarę i w obronie godności.

Wiwat Jezus - lektor Zbyszek Ścisłowicz