zobacz wyniki konkursu zobacz fotorelację

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficzno-plastycznego "Ocalić od zapomnienia" nastąpiło podczas koncertu, który był podziękowaniem dla sponsorów I Parafialnego Festynu Rodzinnego.

W pierwszej części prezes Stowarzyszenia, Anastazja Górzyńska, wręczyła sponsorom okolicznościowe dyplomy, a przewodnicząca komisji konkursowej, Renata Wolska, podsumowała konkurs i wręczyła laureatom nagrody.
I tak:
I miejsce zajęły prace Anny Górzyńskiej i Wojciecha Gawrona,
II miejsce fotografie Elżbiety Jach,
III miejsce makieta wykonana przez Wiktorię Piętak i Łukasza Kliszewskiego.
Ponadto wyróżniono prace: Kariny i Arkadiusza Piętak, Jacka Gawrona, Dawida Gruby i Patrycji Pająk.
Prace laureatów zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w kościele.

Druga część spotkania to wspaniały koncert, którego wykonawcami byli uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej.
Koncert poprowadziła pani dyrektor szkoły Elżbieta Rokita. W swojej konferansjerce przybliżyła zebranym wybitnych twórców muzyki klasycznej i obecnych utalentowanych młodych wykonawców odnoszących sukcesy w kraju zagranicą między innymi p. Magdalenę Kaletę, która wykonała "Ave Maria" w kompozycji różnych twórców.
Muzycznie koncert opracował i zespołem młodych artystów dyrygował p. Krzysztof Długosz.
Występ zakończyły owacje na stojąco i bisy. Była to wszak prawdziwa uczta duchowa dla wszystkich obecnych. Nadmienić należy, że w dziejach tutejszej parafii takiego koncertu jeszcze nie było. Mamy więc nadzieję, że to początek takich wspaniałych imprez - tak wyrażali swoje zdanie słuchacze wychodzący pod ogromnym wrażeniem z koncertu.