W listopadowej zadumie

W sobotę 14 listopada 2009r. w świetlicy środowiskowej w Skarżysku Kościelnym nasze Stowarzyszenie zorganizowało wieczór poetycki "W listopadowej zadumie".

Impreza składała się z dwóch części.
Pierwsza część poświęcona była poezji ks. Tadeusza Kęsika, którą zaprezentowali następujący recytatorzy:
wójt Zbigniew Celski i jego małżonka Teresa Celska,
sekretarz gminy Zdzisław Woźniak,
przewodniczący Rady Gminy Paweł Wiatr,
prezes Stowarzyszenia Anastazja Górzyńska,
p. Barbara Janowska,
p. Marianna Tarabasz,
p. Zbigniew Ścisłowicz
oraz przedstawiciele młodzieży:
Aleksandra Walas, Monika Strzelec i Aleksandra Tołwińska.
Pięknej poezji towarzyszyła muzyka w wykonaniu uczniów grających na skrzypcach i fletach:
Aleksandry Gospodarczyk, Adama Niziołka, Kariny Piętak i Angeliki Gruszczyńskiej.

W drugiej części obecni mieli okazję zapoznać się z twórczością naszych rodzimych poetów:
p. Elżbiety Jach,
p. Barbary Obary,
p. Jadwigi Kalety,
p. Haliny Denis,
p. Urszuli Wójcik,
p. Przemysława Skrzypczyńskiego,
p. Zbigniewa Ścisłowicza.

Licznie zebrani mieszkańcy naszej miejscowości byli oczarowani prezentowanymi wierszami i panującą atmosferą, którą tworzyły pięknie udekorowane stoliki, nastrojowe światło świec, jesienna aranżacja wnętrza i kojąca muzyka.

Fotorelacja

Uczestnicy z żalem opuszczali świetlicę, gratulując pomysłu oraz wspaniałej organizacji wieczoru jednocześnie prosząc o kolejne tak wspaniałe uczty duchowe.

Prezes Stowarzyszenia zaprosiła na kolejną imprezę jaką będzie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu skarżyskiego chóru "Sursum Corda" w dniu 3 stycznia 2010r.