Świętokrzyskie pejzaże

W sobotę 20 listopada 2010 r. w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym zorganizowało III wieczór poetycki pt. "Świętokrzyskie pejzaże".

Wieczór poświęcony był poezji opiewającej uroki naszej świętokrzyskiej ziemi w utworach poetów regionalistów oraz naszych rodzimych.
Najdoskonalszym piewcą piękna świętokrzyskiej ziemi, jak stwierdziła we wstępie prezes Stowarzyszenia Anastazja Górzyńska, był Stefan Żeromski. Stąd też fragmenty jego "Puszczy jodłowej" w interpretacji Joanny Zagajnej - Wiatr rozpoczęły wieczór.
Kolejnymi recytatorami utworów o naszej "Małej Ojczyźnie" byli : Teresa Celska, Zdzisław Woźniak, Zbigniew Celski, Danuta Banaczek, Barbara Woźniak, Maria Piwowarska, Grzegorz Lech, Maria Bernatek.

Obecni na wieczorze lokalni poeci mieli również okazję zaprezentować swoje wiersze podkreślające ich miłość do "Małej Ojczyzny".
Byli to: Elżbieta Jach, Barbara Obara, Halina Denis, Urszula Wójcik, siostra Klara Niziołek, Marianna Tarabasz i Zbigniew Ścisłowicz.

Wyjątkowość tego wieczoru podkreślił gitarowy recital p. Sławomira Bogusiewicza, który śpiewał utwory własnej kompozycji i Leonarda Cohena.

Pięknej poezji towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca najbardziej urokliwe zakątki naszej świętokrzyskiej ziemi oraz wystawa obrazów i wytworów rzeźbiarskich.

Licznie zebrani mieszkańcy naszej miejscowości byli oczarowani prezentowanymi wierszami i panującą atmosferą, którą tworzyły pięknie udekorowane stoliki, nastrojowe światło świec, jesienna aranżacja wnętrza i kojąca muzyka.

Fotorelacja

Uczestnicy z żalem opuszczali salę, gratulując pomysłu oraz wspaniałej organizacji wieczoru jednocześnie prosząc o kolejne tak wspaniałe uczty duchowe.

Prezes Stowarzyszenia dziękując wszystkim za liczne przybycie zaprosiła na kolejną imprezę jaką będzie koncert kolęd w wykonaniu chóru miasta Szydłowca "Gaudium Canti" w dniu 9 stycznia 2011 r.