Opłatek grup parafialnych

6 i 7 stycznia 2019 r. w uroczystość Trzech Króli odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich członków grup parafialnych tj. Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym, Rycerzy Kolumba, starszej grupy ministrantów i scholi, grupy pielgrzymkowej, Apostolatu Maryjnego, grupy Odnowy w Duchu Świętym "Gloria", Kółek Żywego Różańca.
Tradycyjnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, włączając się w liturgię słowa.
W salce parafialnej przy kościele Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym czekały pięknie nakryte i udekorowane stoły.
Przeczytany został stosowny tekst z Pisma Świętego po czym zaśpiewaliśmy kolędę "Wśród nocnej ciszy".
Łamiąc się opłatkiem, który jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości składaliśmy sobie życzenia. Dzielenie się nim, to czas, kiedy stajemy twarzą w twarz z tymi, których czymś zraniliśmy, zasmuciliśmy czy zawiedli. Jest to moment szczególnego pogodzenia się i przebaczenia, żeby do wigilijnego stołu usiąść bez nieporozumień i urazy, aby panowała atmosfera świątecznego ciepła, miłości i radości z narodzenia Jezusa. Przy śpiewie kolęd spędziliśmy wspaniały czas w naszej małej "rodzinie" parafialnej.
Chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci i po prostu być razem - takie są jedyne w roku.
Ks. Proboszcz Marian Czajkowski dziękował za aktywność poszczególnych grup.